IPB

> Rozrywka

Zasady
  1. Uwaga na tematy:
    • Dowcipy – niekończący się temat rzeka z kawałami (z brodą i ale bez)
    • Fotki – miejsce śmiesznych zdjęć czy obrazków
    • Śmieszne filmy – nazwa jest oczywista...
    Bardzo prosimy o niezakładanie nowych tematów tylko dostosowanie się do wyżej wymienionych.
  2. Forum Antidotum ściśle współpracuje z innymi serwisami rozrywkowymi:
Jassper

> Sposoby Na Szybkie Trzeźwienie, Każdy niech podrzuci jakiś dobry pomysł na to aby szybko wytrzeżwi  4 Strony V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
muminek
wyślij 26-12-2006, 09:36
Wpis #1

Sierota

Grupa: Użyszkodnicy
Sex: Od czasu do czasu

Witam!!! Zbliża się karnawał więc w Sylwestrową noc może być grubo. Jednak po całonocnej zabawie pasowałoby jakoś wrócić do domu! laughing.gif Chętnie posłucham jakie macie propozycje aby w szybkim tempie wytrzeźwieć. Może sie czegoś naucze. he he
Go to the top of the page

+Quote Post
Bfly
wyślij 26-12-2006, 15:47
Wpis #2

Przestępca
*

Sex: Alien

Jak jest możliwość to chłodny prysznic, jak nie ma to chociaż głowa.

+Quote Post
Justyna
wyślij 26-12-2006, 22:49
Wpis #3

Grunwald

Sex: Ciotka Klotka

Sposób na szybkie wytrzeźwienie? Zostawić sobie załatwienie ważnej sprawy, ważnego telefonu na ,,po imprezie". Trzeźwieje się momentalnie, bo wtedy trzeba;].

+Quote Post
Qbaquest
wyślij 26-12-2006, 23:13
Wpis #4

Łokietek

Sex: Alien

Wyrzygać się porządnie wystarczy ... wink.gif Na serio to warto być w ruchu dużo żeby się szybciej alkohol spalił smiling.gif

+Quote Post
Marcin
wyślij 26-12-2006, 23:29
Wpis #5

Zarządca Rzeczywistościami

Grupa: Administratorzy
Sex: Unsigned

E nie Justyna, zależy jaka popijawa i bo wcale nie musi być trzeba.

Do mnie jak raz eks zadzwoniła w środku biby, to wytrzeźwiałem od razu i przez ponad półtora roku nie piłem.

Ostatnio łapacze wypluły mi artykulik Artura Włodarskiego Kac od podszewki, który poniżej, dosyć obficie, cytuję.

Podejrzani:
Etanol (C2H5OH) - podstawowy składnik każdego trunku - zostaje wchłonięty w przewodzie pokarmowym. Niesiony strumieniem krwi dociera do wszystkich zakątków ciała. Zaledwie niewielka jego część opuszcza organizm (z wydychanym powietrzem lub... moczem) w takiej postaci, w jakiej do niego trafiła. Większość ulega złożonej obróbce biochemicznej w wątrobie. Enzym zwany dehydrogenazą alkoholową przekształca trafiający tam etanol w - uwaga - trujący aldehyd octowy (CH3CHO). Nim acetoaldehyd zdoła nam zaszkodzić, zwykle zamieniany jest przez inny enzym - dehydrogenazę aldehydową - w stosunkowo niegroźny kwas octowy (CH3COOH).

Która z tych substancji ma związek z kacem? Biochemicy typują aldehyd octowy. To jemu należy przypisać pierwsze objawy nudności i bóle głowy nękające nas nazajutrz. Tę właściwość acetoaldehydu wykorzystano m.in. w lekach odwykowych aplikowanych alkoholikom - antabus lub esperal blokują dehydrogenazę aldehydową. To sprawia, że aldehyd octowy gromadzi się w coraz większych ilościach. Efektem są ostre bóle głowy, nudności i wymioty tak dotkliwe, że nawet długoletni pijacy decydują się na zerwanie z nałogiem.

Kolejne dowody obciążające acetoaldehyd pochodzą z Japonii. Połowa mieszkańców tego kraju ma niekorzystną wersję genu dehydrogenazy aldehydowej. Skutek? - Już po kilku czarkach sake przeżywają męki takie, jakby wszyto im esperal - mówi Wayne Jones z Instytutu Medycyny Sądowej w Linkoeping (Szwecja).

Teorie:
Kiedy powstanie pierwszy lek na kaca? Niestety, nieprędko. Powody są dwa. Pierwszy i najważniejszy to obawa, że mając pigułkę na kaca, ludzie zaczną pić więcej. - Ba! Będą żłopać alkohol bez umiaru. Teraz do porządku przywołuje ich karząca ręka fizjologii. Przesadziłeś? To cierp i nie rób tego więcej! A gdy jej zabraknie? - martwi się Enoch Giordis z Państwowego Instytutu Problemów Alkoholowych w Bethesda (USA).

Drugi powód jest natury etycznej. Naukowcy wzdragają się przed doświadczeniami z udziałem ludzi. Bywało, że osoby zachęcane do picia alkoholu podczas eksperymentu kontynuowały później "badania" na własną rękę, w domu. Bywało też, że uczeni tracili kontrolę nad podopiecznymi, tak jak 30 lat temu w Londynie, kiedy podczas eksperymentu część z nich pobiła się, jęła tłuc szyby, dewastować sprzęt i pływać kraulem po podłodze.

i dalej o kliniku:
Jones jest autorem frapującego doświadczenia, w którym pojąc ochotników różnymi trunkami, porównywał nękające ich nazajutrz dolegliwości. - Najgorsze męczarnie powodowały napoje o największej zawartości metanolu. Pierwsze miejsce zajął burbon - amerykańska whisky. Objawy kaca słabły w kolejności: koniak, czerwone wino stołowe, rum, markowe czerwone wino, whisky, białe wino, gin, wódka oraz czysty spirytus. Ten ostatni przyprawiał co najwyżej o lekki ból głowy.

Już w 1987 r. Jones zauważył, że kac utrzymuje się długo po wydaleniu ostatnich produktów rozpadu etanolu. Nasila się zaś proporcjonalnie do ilości spożytego metanolu. Wykazał, że choć dehydrogenazy alkoholowa i aldehydowa uczestniczą w przemianie obu alkoholi, to jednak etanol rozkładany jest dziesięciokrotnie szybciej. Co więcej, okres metabolizowania metanolu zbiega się z najbardziej przykrymi objawami kaca. Jak je osłabić? Strzelić klina. Dostarczenie organizmowi niewielkiej dawki etanolu zahamuje na pewien czas rozkład metanolu. Dlaczego? Bo obie dehydrogenazy priorytetowo traktują etanol; dopiero gdy się z nim uporają, biorą się do metanolu. Z tego względu etanol stosuje się jako odtrutkę przy zatruciach metanolem. Klin sprawia, że metanol rozkładany jest stopniowo, dzięki czemu najbardziej szkodliwy produkt jego metabolizmu - kwas mrówkowy (HCHO) - gromadzi się w mniejszych ilościach. To zaś łagodzi objawy kaca.

Trochę chemi...
Za jeden z najlepszych środków na kaca uchodzi dostępna na receptę N-acetylocysteina - SHCH2CH(NHCO-CH3)COOH - (NAC). Neutralizuje ona wolne rodniki tlenowe, które wydzielają się podczas rozkładu alkoholi.

Wolne rodniki to cząsteczki zachowujące się jak komórkowi chuligani. Skutkiem ich działania jest 50 najróżniejszych dolegliwości. Jednym z unieszkodliwiających je związków jest glutation. Po alkoholowej libacji jego moce przerobowe bywają jednak niewystarczające. Jeśli NAC w porę pospieszy z odsieczą, skutki przepicia bywają dużo łagodniejsze.

- Słyszałem o przypadkach, kiedy jeden-dwa gramy tego specyfiku w 20 minut przywracały jasność umysłu - mówi Carl Waltenbaugh z Northwestern University w Chicago.

NAC działa w sposób zbliżony do... sowich jajek. Pozostanie tajemnicą, w jaki sposób Pliniusz Starszy już 20 wieków temu wpadł na pomysł, by stosować je na kaca. Dopiero niedawno okazało się, że zawierają sporo cysteiny, aminokwasu niezbędnego do syntezy glutationu.

Oraz dlaczego suszy:
Nieodłącznym elementem porządnego kaca jest szaleńcze pragnienie, z którym budzimy się następnego dnia. To efekt działania alkoholu na przysadkę mózgową. Jedną z jej funkcji jest pobudzanie wydzielania wazopresyny - hormonu antydiuretycznego (ADH). Wazopresyna przeciwdziała odwodnieniu organizmu. Gdy organizm musi zatrzymać wodę, ADH zwiększa przepuszczalność kanalików zbiorczych w nerkach, dzięki czemu znaczna ilość wody ulega wchłonięciu.

Alkohol drastycznie zaburza wydzielanie wazopresyny. Jej niedobór upośledza wchłanianie wody, czego pierwszym symptomem jest konieczność częstych wizyt w toalecie. Pomimo że wciąż popijamy, utrata płynów nie jest rekompensowana przez wodę zawartą w trunkach. W efekcie dochodzi do znacznego odwodnienia. Przejawem tego jest suchość w gardle i kurczenie się... mózgu. To zaskakujące odkrycie nie budzi wątpliwości naukowców. Twierdzą, że podejmując rozpaczliwą walkę z odwodnieniem, organizm "pożycza" wodę z tych organów, które mają jej najwięcej. Do takich należy mózg. Choć sam nie jest unerwiony, pokrywa go warstwa tkanki łącznej zwana oponą twardą łącząca się z czaszką za pomocą wrażliwych włókien. - Kiedy objętość mózgu się zmniejsza, opona twarda ulega zniekształceniu, włókna zostają podrażnione. To może być jedna z przyczyn tępego bólu głowy - twierdzi prof. Waltenbaugh. Część uczonych jest zdania, że to nie kurczenie się mózgu, lecz raczej towarzysząca odwodnieniu utrata ważnych jonów, jak sód, potas, wapń i magnez, zmusza nas do aplikowania sobie zimnych kompresów.

Ten wpis był edytowany przez Marta: 26-12-2006, 23:31

+Quote Post
karmazon
wyślij 28-12-2006, 21:11
Wpis #6

Odyseusz

Sex: Male

(Bfly @ 12-26-2006, 07:47) *

Jak jest możliwość to chłodny prysznic, jak nie ma to chociaż głowa.

To nie dziala. Jedynym sposobem jest czas(+woda).

+Quote Post
Fazi
wyślij 28-12-2006, 23:20
Wpis #7

Fantom

A co, jeśli chodzi o środki typu 2KC oraz witamina C? Słyszałem od wielu ludzi, że duża ilość witaminy C pomaga. Dla sprawdzenia zrobiliśmy nawet 1,5l takiej wódki (spirytus, cytryna, miód). Ciekawe, czy kac będzie mniejszy..

+Quote Post
Agnieszka
wyślij 28-12-2006, 23:56
Wpis #8

Dydu-dydu!

Grupa: Administratorzy
Sex: Female

Najlepszy sposob na kaca- nie pic alkoholu wink.gif .

+Quote Post
Alia
wyślij 29-12-2006, 10:19
Wpis #9

Hymenopus coronatus

Grupa: Redakcja
Sex: Czepialska Małpa

(muminek @ 12-26-2006, 10:36) *
Chętnie posłucham jakie macie propozycje aby w szybkim tempie wytrzeźwieć.

Moim zdaniem tak się nie da. Organizm musi rozłożyć alkohol i się go pozbyć. Trzeźwienie zależy od szybkości metabolizmu. Można próbowac to przyspieszyć np. wysiłkiem fizycznym i piciem dużej ilości płynów. Ale swoje i tak trzeba odpękać. tongue.gif

+Quote Post
adwokatBULLA
wyślij 30-12-2006, 10:01
Wpis #10

Napaleniec
**

Sex: Camel

Bardzo prosty-płukanie żołądka, a z takich bardziej praktycznych umiarkowane picie a w dojściu do siebie pomaga, mocna parzona kawa i zimny prysznic, ze względu na ryzyko zawału należy uważać.

+Quote Post
wyślij 9-01-2007, 13:48
Wpis #11

Goście

Moj sposob : W trakcie picia trzeba sobie wmowic , że kaca poprostu nie bedzie ( kac , jaki kac ? 0,7 l - nie bedzie po czym ) , przed pojsciem spac (oczywiscie trzeba jescze choc odrobine kojarzyc) trzeba wypic okolo pol litra wody (najlepiej rozpuscic w niej jakies witaminki , wapno , magnez , kwas foliowy - owe skladniki do zakupienia w formie buszujacych tabletek w kazdym spozywczaku ) . Oto sposob ktry dziala w 70% przypadkach ( mowie o wlasnej skromnej osobie ) , w pozostalych 30% - KLIN - 50 gram zimnej wodeczki + 2 piwa - kuracje stosowac co jakis czas ( osobiscie namawiam co jakies 1,5 h )
Pozdrawiam

+Quote Post
grochu
wyślij 9-01-2007, 20:02
Wpis #12

Odyseusz

to chyba o trzeźwieniu miało być...
w sumie nie da się przyspieszyć trzeźwienia jako usuwania metabolitów poalkoholowych (ładną nazwę ułożyłem) z organizmu. Można się orzeźwić nieco: zimna woda, spacer, świeże powietrze.

Na kaca proponuje wypić dużo wody, umyć zęby, prysznic i znów do łóżka - przekimać dziada to najlepszy sposób (przynajmniej jak dla mnie).
Bardzo pomaga mi też zawsze jakaś kwaskowata zupa.

+Quote Post
Jolly Roger
wyślij 10-01-2007, 09:48
Wpis #13

Kretyn
*

Dowiedzieć się od dziewczyny,że jest z toba w ciąży. smiling.gif

Powinno zadziałać,a to,że zaraz potem i tak trzeba się znów upić to szczegół.

Ten wpis był edytowany przez Rodżer: 10-01-2007, 09:49

+Quote Post
Spinka
wyślij 21-01-2007, 11:14
Wpis #14

Odyseusz

Sex: Female

Znam jeden szybki sposób, który mi zapodano ok. 6 lat temu - dożylnie glukoza. Po dwóch godzinach kroplówki, wychodzi się kompletnie trzeźwym.

+Quote Post
MigoCia
wyślij 21-01-2007, 17:05
Wpis #15

Pół sierota

Sex: Ciotka Klotka

Przyspieszyć trzezwienie? hmm trudne. Mi pomagal nieoczekiwany widok rodzicow. A tak to to co juz wczesniej padlo..czyli zimny prysznic no i przespac sie troszke smiling.gif

+Quote Post
Holan
wyślij 1-02-2007, 17:39
Wpis #16

Sierota

Witam, przepraszam że po terminie, ale temat jakże aktualny!
Ja mam sposób który sprawdza się na pewno, gdyż testowali go wszyscy moi znajomi w miarę swoich możliwości.
Od początku. Odkryłem go parę lat temu, kiedy to idąc na trening koszykówki spotkałem kolegę który był strasznie przygnębiony, miał myśli samobójcze i poprosił bym się z nim napił. Jako, że miałem jeszcze trochę czasu postanowiłem wyświadczyć mu tę przysługę grin.gif Jakoś tak wyszło, że rozpracowaliśmy pół litra wódki i w znacznie lepszych humorach, acz chwiejnym krokiem rozeszliśmy się w swoje strony. Na trening dotarłem pijany w sztok co nie pozostało niezauważone wink.gif
Mimo wszystko grało mi się świetnie i dawałem z siebie wszystko tak, że cały byłem mokry. Śmierdziało ode mnie gorzałą na 2 kilometry ale po treningu byłem zupełnie trzeźwy. Nawet koledzy to zauważyli.
Oczywiście wnioski z tego zostały wyciągnięte przeze mnie jak i przez kolegów.
Od tamtej pory zawsze kiedy trzeba wracać do domu a czujemy, że do trzeźwości brakuje nam jeszcze 'trochę' to warto się trochę wysilić(fizycznie).
Kilka razy miałem taką sytuację więc postanowiłem sobie wtedy pobiegać. 45 minut intensywnego biegu w zupełności wystarcza.
Oczywiście rozumiem, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na coś takiego, dlatego też ta metoda jest dobra głównie dla sportowców. Ale może komuś, kiedyś pomoże... wink.gif
Pozdrawiam

Ten wpis był edytowany przez szuflad: 14-09-2007, 12:46

+Quote Post
grochu
wyślij 2-02-2007, 13:16
Wpis #17

Odyseusz

Chciałbym tylko zauważyć, że w ten sposób można się zabić równie dobrze, bo się znacznie słabiej odczuwa zmęczenie, ma się nieregularny oddech itd.
Mały przykład: obywatel Groszkov na trzeźwo wykonuje 10 podciągnięć na drążku. Po wypiciu 5 piw kończy na 15 i to tylko przez rozsądek - coś tu nie gra. Rano budzi się z zakwasem (8
NIm więcej się wypije, tym mniej się czuje zmęczenie, więc trzeba uważać. Zdarzyło mi się biec do domu po pijanemu - nie pamiętam, ile wtedy wypiłem, ale sporo, nie biegłem, żeby wytrzeźwieć, ale dlatego, że się spieszyłem. Ze względu na to, że palę, normalnie 1000m to dla mnie dużo, pluje, charczę i duszę się. Wtedy przebiegłem truchtem 2500m w glanach.
Co ty na to?

Ten wpis był edytowany przez grochu: 2-02-2007, 13:18

+Quote Post
Holan
wyślij 2-02-2007, 13:34
Wpis #18

Sierota

Dlatego zaznaczyłem, że to jest sposób raczej dla osób które mniej lub więcej ze sportem mają do czynienia.
Ja na przykład biegam codziennie więc dla mnie to nie stanowi większego problemu. Masz rację, mniej odczuwa się zmęczenie, ale żeby to mogło doprowadzić do zgonu.. wątpię. Extremalny przypadek.
Co do biegania w glanach mam pewne doświadczenie. Kiedyś będąc w lesie na grzybach z dziadkiem miałem je na sobie, a jako że mają utwardzane czubki kopałem sobie w spróchniałe drzewa. W końcu trafiłem na rój szerszeni w którymś z nich..
Dziadek twierdzi, że w życiu nie widział żeby człowiek szybciej biegł.. Także można i w glanach wink.gif Tej swojej głupoty omal nie przypłaciłem życiem, bo gdyby mnie dziadek na czas nie dowiózł do szpitala to byłoby krucho. Od tamtej pory szanuję przyrodę (i to bardzo:)).
Pozdrawiam

+Quote Post
mariuszekpl
wyślij 20-05-2007, 15:00
Wpis #19

Pechowiec

Rower, rower rower.
Po imprezce 100 km wykrecic i jak nowo narodzony wink.gif
A tak poza to nie pić wink.gif

+Quote Post
adwokatBULLA
wyślij 14-09-2007, 12:43
Wpis #20

Napaleniec
**

Dwa litry zimnej coli potem kefir i po 15 minutach mozna dalej smigac. Czasem pomaga zwykłe sprowokowanie wymiotów, obłożenie głowy lodem . huh.gif

+Quote Post
4 Strony V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użyszkodników czyta ten temat [1 Gości i 0 anonimowych Użyszkodników]
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-09-2014, 21:28
Skin created by No1 1000 / Sublime Development