Pomoc - Szukaj - Użyszkodnicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dziwne imiona
Forum Dyskusyjne Rozrywka > Dla wszystkich > Hajd park
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
niewiadomoco
bardzo nie podoba mi się imię Diana...

jesli chodzi o imiona męski, podoba mi się Severyn/Seweryn. ciekawe imię... cool.gif
franczeska
Swoją drogą chyba tylko w naszym kraju są problemy z nadawaniem dzieciom dziwnych imion, na przykład w krajach Ameryki Å?acińskiej nie ma problemu żeby nazwać córkę Cielo ( niebo), albo Brisa, Soledad ( samotność) , chociaż jak znalazłam w słowniku że Pilar znaczy słup, to trochę się cieszę że u nas tak nie można.

Jak byłam młodsza to bardzo chciałam dać przyszłej swojej córce na imię Nadzieja albo Nastasja, teraz już chyba wyrosłam

z nieczęsto spotykanych imion mam kolegóe Rafaela ( zawsze podkreśla RAFAEL nie rafał ), i Miłosza. A za czasów podstawówki podkochiwałam się w koledze Milanie, ale on był czechem więc imię usprawiedliwione smiling.gif

Pewne niespotykane imiona są fajne, ale są granice, nadawanie dziecku imienia bo podoba nam się telenowela, to nie powód żeby ono potem musiało się wstydzić że się Lusesita czy Armando nazywa.

A ktoś tam na początku dyskusji czepił się imienia Mercedes dla dziewczynki i porównywał je do peugota. Cóż imię Mercedes występuje w krajach hiszpańskojęzycznych od wieków i oznacza " łaskę" a samochód nazywa się tak od imienia córki jego konstruktora, to tak jakby ktoś nazwał nowy model fiata Magda, śmieszne troszkę...

Ja bym się nie obraziła jakby mnie rodzice nazwali Poziomka, już bardziej gdyby babcia przeforsowała swój pomysł na nazwanie mnie Kazimierą, Kazią... blech (dziękuję mamie, że kategorycznie powiedziała NIE)
panm
Cytat(soulfailer @ Sep 24 2003, 14:43)
no a ja slyszalem o dziewczynce ktora ma na imie Mercedes

No to akurat nie dziwne grin.gif Na cześć kobiety o imieniu Mercedes wymyślono nazwę samochodu
_e_
Ja miałem wykładowcę o imieniu Jacenty. smiling.gif

A swoją drogą to zamiast mówić "dziwne imiona" można powiedzieć "orginalne imiona" i już jakoś lepiej brzmi, w końcu to nie żadna obraza, jeśli samemu sobie takiego nie wybrałeś/aś, tylko zrobiono to za ciebie.
Alia
Kalasanty. w00t.gif

Imię i straszne, i smieszne jak dla mnie. Kojarzy mi się z kalesonami. :grin:
fibi
A moja mama chciała mi dać Noemi. Podoba mi się, ale ponieważ mama dała imię bratu (Rafał) to dla mnie wymyślił tata. Tak wymyślił, że jestem Agata.
Imiona zwykłe traktuję tak samo jak te bardziej oryginalne. Jednak zbyt oryginalnych nie toleruję. Jakieś granice mimo wszystko powinny być zachowane.
cinderella
Moja koleżanka ma na imię Judyta, kolega - Axel, do przedszkola chodziłam z Dianą, do podstawówki z Miłoszem, przyjaciółka zwie się Maksymiliana, poza tym znam Walerię, Dobrohnę, Juranda, moja babcia to Florentyna (ale wszyscy mówią na nią Inka), dziadkowie: Tadeusz i Bernard. Za to ja mam bardzo (wręcz zbyt) zwyczajne imię - Agata smiling.gif
A podobają mi się takie imiona jak: Konrad, Jacek tongue.gif smiling.gif , Filip, Kacper, Kuba, Szymon dla chłopców, a z dziewczęcych: Wiktoria, Kasia, Marta.
Ale dzieci nazwałabym Natan, Tristan i Saskia smiling.gif
A tak w ogóle to miałam być Marcelem tudzież Paulą (nie Pauliną) smiling.gif
Pani-Dread
Mam to szczęście posiadać normalne imię (chociaż na bierzmowaniu wzięłam sobie Salomea na drugie grin.gif), jednak siostra takiej jednej dziewczyny z mojej klasy już nie. Mama dała jej na imię Dżesika. Nie Jessica, a Dżesika. Ja bym zatłukła gdyby mnie tak nazwali.
Osobiście nie znoszę tych "owocowych" czy "kwiatowych" imion jak Jagoda, Malina czy Róża...równie dobrze mogłyby powstać imiona takie jak Kapusta, Brukselka i Paprotka.
Z takich raczej niespotykanych imion podoba mi się bardzo Borysia, Karina i Ines.
A oryginalne imiona, które mialam okazję spotkać i które mi niezbyt do gustu przypadły to Onufry, Medard, Bonawentura, Gwalbert, Protazy, Kajetan, Ziemowit, Kordula...
LittlePervert
Moja mama nazywa się Jagoda. W zasadzie Jadwiga, ale nikt tak jej nie nazywa i sama nie lubi tego imienia, dlatego nawet zastanawiała się nad zmianą w dokumentach (ale potem urodziłam się ja i już nic z tego nie wyszło).
johanka
ja mam dosyć normalne imie bo Joanna

a znam pare dziwnych imion z którymi ise spotkałam :

Miron , Roland , Zygfryd.

a z reszta w tych książkach Mikołajek były same dziwne imiona pamieta ktos jakies?? bo ja nie bardzo
johanka
Cytat(Kot @ Sep 24 2003, 09:56)
Tupak
*

...pewnie rodzice byli wielkimi fanami Tupaca Shakura wink.gif osobiscie tez go bardzo lubie...ale zpolszczone takie imię to bezsens ...:/

spolszczone
Snalek
ja mam troche dziwne imie z bierzmowania. Na trzecie mam Olimpia, a mój kolega nazywa sie Eustachy smiling.gif ciekawe jak to zdrobnić
backfire
Jak ja chciałbym się wygłupić z imieniem dziecka, to strzeliłbym coś nordyckiego: Thor, Mjolnir, Loki, Kanut, Ulfbjorn, albo coś w ten deseń...chociaż jak ostatnio dorwałem pierwsze Diablo, to chodzi mi po głowie Azmodan, Belial, Baal, albo coś...walnijcie swoje propozycje fajnego imienia:D
Alia
Cytat(Snalek @ Jun 20 2005, 15:06)
Na trzecie mam Olimpia, a mój kolega nazywa sie Eustachy smiling.gif ciekawe jak to zdrobnić
*

Olimpia to proste, zdrobniłabym Ola.
Córka znajomych jest Oliwia, też zdrabniają Ola.

Ale na Eustachego pomysłu nie mam. icon_evil.gif
niuta
Cytat(Cirilla @ Jun 20 2005, 20:33)
Ale na Eustachego pomysłu nie mam.  icon_evil.gif
*

Koleżanka ma tatę Eustachego, wołają na niego po prostu Staszek smiling.gif
W sumie fajne imie :>
Spinka
Tak się zastanawiam, czy moja przyjaciólka nie ma przypadkiem dziwnego imienia - Milena.

Tyle, że znamy się od dzieciństwa i nic w tym dziwnego, że ma tak na imię. Raptem ostatnio się ktoś zapytał, czy to imię nie jest dziwne...
krztyb
np...... imie takie jak Alfons buahahha;D bez przesady kiedys to moze było normalne ale w dzisiejszych czasach dziecko ma przerąbane;]
LittlePervert
Syn z pierwszego małżeństwa drugiej żony mojego pradziadka tak ma na imię. Na doczepkę nazwisko - Czubek.

[A wszystko przez pewien film, którego bohater - stręczyciel - miał tak właśnie na imię]
niewiadomoco
Mścigniew, znalam kolesia o takim imieniu. grin.gif nazwisko tez mial zajesmieszne...
Spinka
Troche mi sie nudzi na szkoleniu, a scrabble sa zablokowane (i z klawiatura nie moge sobie poradzic, bo ma litery nie w tym miejscu co zwykle), to wyczytalam w necie takie cudo o wplywie dziwnych imion na ludzi -

Cytat(onet.pl)
Powstawanie nowych imion nie zagraża w żaden sposób kulturze, ale może zaszkodzić ich posiadaczom. Wybujała fantazja rodziców (Renona) i niedopasowanie imienia do dziecka (otyły Romeo), do nazwiska (Esmeralda Dorsz) czy do zawodu (balerina o imieniu Berta) mogą utrudnić życie, a nawet prowadzić do zaburzeń. Co ciekawe, mężczyzn dotykają one częściej niż kobiety. Timothy Anderson i Paul Schmitt porównali imiona 500 pacjentów szpitala w Pensylwanii, którzy cierpieli na zaburzenia psychiczne, z imionami 500 pacjentów tego samego szpitala, u których takich zaburzeń nie stwierdzono. W pierwszej grupie znacznie częściej występowały imiona oryginalne, niespotykane. Badacze przypuszczają, że otoczenie mogło negatywnie reagować na niezwykłe imiona tych osób, co w efekcie stało się źródłem niekorzystnych doświadczeń i zrodziło problemy w przystosowaniu.

Zrodlo http://kiosk.onet.pl/charaktery/1235209,1251,artykul.html
Efa
[B] grin.gif
QUOTE(alberta @ Sep 24 2003, 13:09)
mi sie *bardzo podoba imię mojej koleżanki; nie jest wcale dziwne, ale bardzo ładne i oryginalne, bo drugiej takiej nie znam
a mianowicie koleżanka ma na imię Blanka
*

grin.gif No to się niezwykle cieszę,bo choć moje imię jest najbardziej zwyczajne na świecie Efa,to córeńkę pragnę nazwać właśnie Blanka.Mam nadzieję że tatuś nie będzie oponował:)Jesteśmy rodzicami oczekującymi naszej córeńki już prawie 6 miesięcy,trochę nam zostało,ale -póki co-ladniejszego nie znalazłam!Poza tym podobają mi sie jeszcze inne "dziwolągi"a tak na prawdę nieczęsto spotykane raczej imiona figurujące w kalendarzu polskim:Milena ,Idalia,Matylda ,Aurelia,Olga,słyszałam też o imionach Andrea i Rafaela-oba super!
AHA! Wszystkim wątpiącym radzę poczytać to oto!

http://mirnal.neostrada.pl/RJPoiczer.htm
tongue.gif
Można zwrócić się o poradę apropo's imienia:-)

Aha no i jeszcze fajne są Nastka tj Anastazja i Natasz(k)a oraz Nina smiling.gif

naprawdę, a propos
Prastelina
Znam jedną Donatę, fajna babeczka a imię ma nietypowe trzeba przyznać. Słyszałam też o chłopcu o imieniu Enrike (nie wiem jak rodzice tego brzdąca to zapisują, ale, na Odyna, nie mogli dać dziecku swojsko - Henryk???) I jeszcze jedno - polonistka mojej kumpeli dała synowi na imie Stoigniew i tak sobie pomyslałam, że dzieciak będzie teraz rzucał na mamusię klątwy, w kazdym razie ja pałałabym rządzą zemsty jakby rodzice mnie tak ochrzcili.
Sophie
no ja mam na imie Zosia... coraz wiecej sie Zoś porobilo po sukcesie Na dobre i na zle unhappy.gif no ale trudno, a tak sie ciezylam ze mam niepotarzalne imie... Moj brat cioteczny ma na imie Tymoteusz, ale mieszka w USA wiec ma szczescie bo tam po prostu mowia na niego Tim smiling.gif mialam dziadka Apolinarego, a ojciec mojej kolezanki ma na imie Albert.
A na bierzmowanie wezme sobie Milosc lub Nadzieja, bo to byly corki sw. Zofii.
A moze znacie historie swoich rzadkich imion?
katka
Jak chcecie poczytać sobie o dziwnych imionach to odsyłam http://www.babyboom.pl/forum2/index.php/topic,2472.75.html
Aenyeweddien
Ktoś tutaj wspomniał, że imię Żywia jest dość dziwne. Być może, ale za to ma piękne znaczenie.
Mam znajomego, który nazwał swojego syna Gwidon. Bardzo mi się podoba. Ogolnie lubie takie imiona. Tak samo nie pogardzę Gotfrydem, Zygfrydem, Kajetanem, Ziemowitem, Bjornem, Czciborem, Lutoborem, Mściwojem itd.
Bardzo też lubie rosyjskie imiona :)

Pozdrawiam
kot-bez-sensu
najdziwniejsze jak dla mnie imiona, choc przez niektórych uwazane za swojskie to : Tymoteusz, Konrad, Natan, Erwin, Adolf(heh ... po prostu dziwnie brzmi szczególnie zdrobnienie Dolek), a z żenskich: Oliwka, Sara, Jowita... to tyle ile sobie teraz przypominam. Osobiscie podobaja mi sie orginalne imiona bo brzmią tak inaczej. Sa po prostu ciekwasze... zresztą caly czas moda imienna się zmienia i imiona dzi popularne za pare lat moga stac sie imionami orginalnymi

oryginalnymi
Balbina
QUOTE(Aenyeweddien @ Aug 26 2005, 21:40)
Mam znajomego, który nazwał swojego syna Gwidon. Bardzo mi się podoba. Ogolnie lubie takie imiona. Tak samo nie pogardzę Gotfrydem, Zygfrydem, Kajetanem, Ziemowitem, Bjornem, Czciborem, Lutoborem, Mściwojem itd.

*

Aenyeweddien, czyżbyś był fanem średniowiecza, Okrągłego stołu, kultury Celtów i gotów, gier RPG i muzyki irlandzkiej? :]

Co do dziwnych imion, podobają się imiona takie jak Julka i Zuzia, które są dziwne, ale idąc dalej - miałam kolegę który nazywał się Gniewomir Solarek. Fajnie, nieprawdaż? Żeby było śmieszniej kumplował się z Mieszkiem i Zbyszkiem (nie Zbigniew: Zbyszko). Według mnie każde imię jest fajne, jeśli pasuje do nazwiska. najgorsze są kontrasty, jak np. Jennifer Sperka, czy Kevin Obara i Nick Kniaziuk (moi znajomi, autentyczne przypadki!) Pozdrawiam! smiling.gif
Sophie
eee, tymoteusz nie jest takie dziwne, stanach dosc popularne Timothy (czy jak to tam sie pisze wink.gif)
Moja ciocia chciala nazwac syna Adam Tymoteusz, ale jak na niego popatrzyla to stwierdzila ze z niego zaden Adaś tylko Tymek wink.gif no i sie nie pomylila tongue.gif
Ja mialam kolege Matysa, ohydne imie :/ nie podoba mi sie i juz...

Tymoteusz, Stanach
_Justa_
Nio Głupie są te imiona, ale ja dziecko będzie w wieku 13 lat to jak będzie sie dopiero czuć, dzieciaki by włołali np. Montezuma to jest straszne!
Prastelina
Słyszałam jakiś czas temu o dziewczynie, która nazywała się Dobrochna Szczochna. Jakby było mało pochodzi z miejscowości Kopciowa Mochnaczka...rodzicom gratulujemy poczucia humoru.
O, a na zawodach pływackich spotkałam dziewczynkę o imieniu Leontyna, moim zdaniem urocze imię.
Sophie
to ja kiiedys spotkalam Florentyne, zdrobniale Florka, calkiem fajne imie
Jassper
Najpopularniejsze imiona w Polsce to Ania i Janek, ale szykuje nam się zmiana warty. Jak za kilka lat będą nazywali się Polacy?

Gdyby wszystkie polskie Anie - łącznie z tymi poniżej 18 lat - mogły głosować i w pierwszej turze wyborów prezydenckich jak jeden mąż poparły Lecha Kaczyńskiego, to kandydat PiS wyprzedziłby Donalda Tuska! Ten przykład daje wyobrażenie o potędze, jaką stanowią w Polsce kobiety noszące imię Anna. Jest ich - według danych MSWiA - aż 1 mln 115 tys.! Drugim imieniem w rankingu najpopularniejszych jest Maria (753 tys.), a trzecim - Jan (689 tys.). Anna i Jan prowadzą w swoich kategoriach - najpopularniejszych imion żeńskich i męskich - od blisko pół wieku. Właśnie w latach 60. wygoniły z pierwszych miejsc Marię i Krzysztofa.

Julia i Jakub atakują

Ale lada moment Annę i Jana mogą zdeklasować Julia i Jakub.

- Już nie mamy pomysłów, jak się zwracać do Julek i Kubusiów. Kiedy na sali wołamy "Julka", przybiega osiem dziewczynek. Na 40 dzieci Kubusiów jest dziewięciu - mówi Grażyna Szczęsna z przedszkola na osiedlu Ruda na warszawskich Bielanach.

- Gdy słyszę z ust świeżo upieczonych rodziców imię "Julia" albo "Jakub", trudno mi powstrzymać uśmiech. Nie wiem, skąd się wziął pęd na te imiona - wtóruje Ewa Sobiecka, która w wydziale urodzeń Urzędu Stanu Cywilnego Warszawa Wola rejestruje nowych obywateli. W stolicy szaleństwo na punkcie tych dwóch imion trwa co najmniej od roku. W tym czasie dostało je aż 7 proc. małych warszawianek i ponad 9 proc. warszawiaków. Julie i Jakubowie są w pierwszych piątkach najczęściej nadawanych imion także we wszystkich innych regionach Polski.

Skąd taka popularność?. - To imiona z tzw. kanonu. Nie wypłynęły nagle pod wpływem mody. Julia wyróżnia się spośród innych, bo wyjątkowo dobrze brzmi, a Jakub to bardzo tradycyjne i niesłychanie popularne w średniowieczu imię - mówi prof. Maria Malec, specjalistka od imion z Instytutu Języka Polskiego PAN w Krakowie.

Nie będzie to pierwsza rewolucja w polskich imionach. Tysiąc lat temu większość naszych przodków nazywała się Chwałko, Dobrzyk, Kąkol, Broda, Żaba, Rus. Dopiero w XI wieku po raz pierwszy imiona zaczęły stanowić życzenie rodziców w stosunku do dzieci - np. Wojsław (by walecznie wojował) i Dobromiła (by była miła). Sto lat później przyszła druga rewolucja, która przyniosła imiona z odwołaniami do Boga (Bożydar, Bogusław). W XII w., kiedy zaczęła się moda na imiona świętych i postacie z Biblii, zniknęły niemal wszystkie z 600 imion staropolskich. - W ciągu kilku pokoleń zastąpiły je Anny, Marie, Mikołaje i Michały - opowiada prof. Maria Malec. Powrót do imion z tradycji przedchrześcijańskiej nastąpił dopiero w epoce romantyzmu - pod zaborami ludzie szukali imion typowo polskich.

źródło
katarina
Ja uważam, że głupi jest ten co WYMYŚLIŁ te imiona, a rodzice może se poprostu sprawy nie zdają! grin.gif

po prostu
maki_elk
a co powiecie na imię : Szarota a nazwisko Styka-Wlazło

To jest autorka mojego podręcznika z chemii. Przez całą lekcję był niezły ubaw z imienia i nazwiska laughing.gif
porkey
Ja mam na imię Oswald. Miałem mieć Sebastian, ale ojcu się nie podobało i chciał coś oryginalnego. No cóż, przyzwyczaiłem się.
maki_elk
Oswald mi się podoba takie imię smiling.gif
W sumie nie żyje z takim na codzień ale te imię jest zajefajne smiling.gif
meenakshi
Pierwszy raz jestem na tym forum tak więc witam wszystkich wink.gif Co do imion.... Mi bardzo się podobają oryginalne imiona...Może dlatego, że mam na imię Ania ? A na drugie Maria... I napewno swoim dzieciom dam jakieś niespotykane imiona, ale żeby nie były jakieś udziwnione. No i żeby pasowało do nazwiska. Czytałam gdzieś o chłopaku co nazywał się Dżordan Burakowski...... Biedak :/ No ale, żeby sobie odbić to jakie mam imiona..... to na bierzmowanie wybrałam sobie Keira smiling.gif Decydowałam się też pomiędzy Anastazją, Taidą, Zuzanną i Alruną. A w imionach najbardziej lubię ich znaczenie - Zuzanna oznacza np lilia a Alruna tajemnicę , Keira to czarny a Ania też ładnie bo łaska i wdzięk. Poza tym imiona coś w sobie mają.... kocham konie a zanim sie jeszcze urodziłam miałam mieć na imię ( gdybym była chłopczykiem wink.gif) Filip co znaczy przyjaciel koni.... smiling.gif

na pewno
Agnieszka
QUOTE(meenakshi @ 10-29-2005, 16:35) *

Filip co znaczy przyjaciel koni.... smiling.gif

To juz wiem skad powiedzenie "wyrwal sie jak Filip z koniopii" wink.gif
A co do Oswalda- bedac mala dziewczynka czytalam o pewnym wuju z wypiekami na twarzy.

Nie dziwuje sie zadnymi imionami, jedno mnie smieszy- Polikarp.

pozdr.Kawa
Sophie
a ja jakis czas temu przeczytalam w gazecie, ze moje imie jest 10 pod wzgledem popularnosci, jesli chodzi o imiona zenskie unhappy.gif :[ cholerne "Na dobre i na zle" ;(
Panaceum
Jabłko (Apple), Apricot (Morela), Papryka, Karmel i Ikea to tylko niektóre z nietypowych imion, jakie Brytyjczycy nadają swoim dzieciom. Ich liczba w ciągu 12 miesięcy wzrosła prawie o 20 procent.

więcej
Bionic
Ja nie slyszalem za duzo o dziwnych imionach ale o nazwiskach tak np. *dziura to nazwisko mnie bardzo rozbawiło nawet w faktach poruszyli ten temat.
jose
Razem ze mną pracuje pewna pani doktor o imieniu Ditta. Myśleliśmy na początku, że to jakieś zdrobnienie od Edyty, ale we wszystkich bardzo ważnych papierzyskach stoi: Ditta. Też ładnie.
Bendis
Z badań nad imionami nadawanymi dzieciom w latach '80. wyszło, że imieniem Magdalena nazwano wtedy dwa razy tyle dziewczynek, co przez osiem pozostałych dekad XX wieku!! Teraz chyba już nie ma takiego imienia, które mogłoby zdeklasować inne pozostałe. (podobno Piotrów jest 700 tysięcy).
Najdziwniejsze imię, jakie w życiu słyszałam to Homobonus - mój kolega takie sobie nadał przy bieżmowaniu. Tak między Bogiem a prawdą w sumie znaczy ono dobrego człowieka, co na pewno ma lepsze zabarwienie niż Jarosław, oznaczający sławiącego wojnę, jednak imiona prasłowiańskie są tak mocno zakorzenione w naszej kulturze, że teraz wszystkie udziwnienia, zwłaszcza w niepolskiej pisowni (jak np. Blanca, Nicolla albo Max) bardzo nam zgrzytają.

bierzmowaniu
czekitout
najfajniejsze imię spotkane w kalendarzu to ------ Sekstazy ------ tak, tak bardzo fajne imię. a z własnego doświadczenia to znam Ritę, Tamarę, Maxa (nie Maksymilian) i Sonię
Bionic
Wedlug mnie nie ma nic takiego w imionach Sonia i Max
Regina
QUOTE(soulfailer @ 09-24-2003, 14:43) *

no a ja slyszalem o dziewczynce ktora ma na imie Mercedes
grin.gif

"Mercedes" to imię znacznie starsze, niż ci się wydaje. To od niego wzięła się nazwa milutkiego samochodu
mercedes właśnie. Choć nie powiem, że nazwałabym w ten sposób swoją córkę...gdybym ją miała
Guśka ;D
Ja mam kuzyna, który ma na imię Madox i wszyscy są wprost zachwyceni imieniem ;D

A mi się strasznie imię Malina podoba wink.gif) grin.gif
Trochę dziwne, ale fajne ;p
szanel0
Wiecie jak to jest w społeczenstwie rywalizacja pełną parą o wszystko tak zwany wyscig szczurów! Dotyczy to równiez imion! Dobrze ze ci z urzedu sie nie zgodzili na takie imiona ! Bo wprzeciwnym razie Tupaków Montezum itd było by na pęczki. Jak widac nasze Polskie wartosci troche sie zatracily! Zgroza .... czasem przychodzi człowiekowi na mysl co kto jeszcze wymyśli!
Gość: Ada
Cytat(Shyna @ 24-09-2003, 11:15) *
Zacznijmy od tego że tupak itp wymienione wczesniej to nie są imiona. To jakiś chory wymysł :!: :!: :!: Już bym chyba wolała mieć na imie hermenegilda scholastyka honorata kunegunda itp ale nie dajmy na to "Tupajka" A jesli chodzi o oryginalne imie to ja znam Alknemę i Lidkę - Lidka moze rozpowszechniona przez czterech pancernych ale nadal żadko spotykama bynajmniej przezemnie

Tupac to imię inkaskie, imię które nosiło dwóch bardzo znanych ludzi w historii Peru: ostatni zamordowany w bardzo brutalny sposób przez Hiszpanów w 1572 roku potomek inkaskich władców i przywódca ruchu oporu (Tupac Amaru) i inny bohater powstania Indian w czasie okupacji hiszpańskiej w tym samym kraju chyba z 200 lat później (Tupac Amaru II).
Rozumiem, że ktoś, kto pochodzi z Ameryki Płd chce tak dać na imię dziecku

Co do Montezumy to historia jest podobna: to imię nosił zamordowany przez Corteza król państwa Azteków (Meksyk), który w zamian za swoje życie i wolność podarował Hiszpanom komnatę wypełnioną złotem. Hiszpanie obietnicy nie dotrzymali.
Prezesik
Mnie sie natomiast podobaja imiona tradycyjne, znam rodzenstwo, ktore rodzice nazwali Dobromila i Bogusz, troche to za bardzo wyszukane, ale z pewnoscia oryginalne. Kiedys poznalam tez Anete, ktorej imi sie nie podobalo i zmienila sobie na Huana - to juz byla przesada.
Ludzie nie powinni ulegac wplywom, tymbardziej telewizji lub mediow, bo co za bzdura nazwac swoje dziecko Jablko lub Zloto. jak urodzila sie moja siostra miala byc Kuba, jak sie okazalo, ze dziewczynka to rodzice nie wiedzieli co zrobic, wtedy do akcji wkroczyly babcie, ktore choc raz w zyciu sie ze soba zgodzily i chcialy Izaury, bo akurat taki serial w telewizji lecial, dobrze, ze tata sie nie zgodzil a siostra jest mu dozgonnie wdzieczna smiling.gif
Ludzie jak nie wiecie jak nazwac swa pocieche, zainwestujcie w ksiege imion, badz cos podobnego poczytajcie tez o ich znaczeniu, moze to was jakos naprowadzi.
To jest wersja "lo-fi" Forum. Aby przejść do pełnej wersji z większą ilością informacji, formatowaniem oraz obrazkami, proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.